16. decembra 2023
(13:00 - 18:00)

Vianočný trh v Mlyne

Cajlanská 2834/255, 902 01 Pezinok, Slovensko
DOD skončilo
13:00 - 18:00
Staré dobré Vianoce.
Vianočný trh v Mlyne
celodenný vianočný trh s programom
* Vstupné: dobrovoľné (výťažok pôjde na dobročinné účely)
Predvianočná sobota s témou Staré dobré Vianoce plná komunitného programu a kvalitných predvianočných produktov.
Či už budete hľadať posledné darčeky, dobré remeselné potraviny na štedrovečerný stôl, alebo len príjemný vianočný program plný vôní a príbehov, určite si tu prídete na svoje.
Čakajú nás živé spevácke vystúpenia, koledy a piesne zboru Ad Una Corda, literárna čítačka Do slova zaľúbení s knižnými tipmi a hviezdnymi čítajúcimi hosťami, výroba krásnych nevšedných ozdôb s umelkyňou Erikou Remencovou a detský workshop s našou galerijnou pedagogičkou a upečieme si s pani Beatou sezónne lokálne pečivo. (Viac informácií nájdete nižšie)
Na dvore a v stodole nájdete lokálny dizajn a umenie, keramiku, udržateľnú módu, kozmetiku, prírodné a textilné dekorácie, férové potraviny a produkty miestneho pôvodu. Zohrejete sa s nami pri ohňoch a nasýtite sa kuchyňou spon (nielen slovenských) Karpát.
Vianočný trh v mlyne je ale hlavne spoločná komunitná akcia na ktorej chceme príjmať každého a byť spolu vo sviatočnom očakávaní. Výťažok poputuje na pomoc ľuďom v núdzi a utečencom.
PROGRAM:
⭐ 13.00 Otvorenie Vianočného trhu v mlyne s ľudovými koledami kapely VIESKA -> Miesto: DVOR
⭐ 14.00 - 16.00 Múčne ozdoby s Erikou Remencovou a Michaelou Gaštanovou, workshop pre deti aj ich rodičov
-> Miesto: EDUmiestnosť v mlyne
⭐14.00 Pečieme sadelníky s pani Beátkou a Norou
-> Miesto: Kuchyňa Rezidenčného domu
⭐ 15.00 Komentovaná prehliadka mlyna a výstavy Na kusy
-> Miesto: Mlynská expozícia
⭐16.00 DO SLOVA ZAĽÚBENÍ – literárny sit-down
Vystúpia: Katarína Poliačiková, Palo Čejka, Maruša Michalová, Daniela Krajčová -> Miesto: Kaviareň
⭐16:00 - 18.00 ZO STARÉHO NIEČO NOVÉ - workshop pre deti aj ich rodičov
-> Miesto: EDUmiestnosť
⭐17.00 AD UNA CORDA Vystúpenie speváckeho zboru
-> Miesto: Dvor
 
🧭💛🧭💛🧭💛🧭💛
ĽUDOVÁ HUDBA VIESKA
Ľudová hudba Vieska z Vištuku príde zahrať a zaspievať ľudové koledy a duchovné piesne. Na dvor Schaubmarovho mlyna prinesú husle, violu, akordeón a kontrabas.
 
DO SLOVA ZAĽÚBENÍ
je literárny sit-down, v ktorom účinkujúci rozpráva o knihách, pre ktoré má nadšenie a číta z nich. Môže to byť napríklad jedna kniha a z nej viac prečítaných strán alebo aj desať kníh a z každej z nich prečítaná len jedna veta. Záleží na konkrétnom človeku, ako to vymyslí. Najdôležitejšie je, aby bol pre tieto slová nadchnutý, aby bol do slova zaľúbený.
Čítať budú:
Daniela Krajčová - Daniela je výtvarníčka, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje kresbe, maľbe, filmu a animácii v nadväznosti na orálnu históriu.
Katarína Poliačiková - Katarína je výtvarníčka. Vo svojej tvorbe sa pohybuje na rozhraní obrazu a textu. V roku 2019 vydala prvú knihu Skipping School, Learning the Fire of Things, neskôr knihu Soft Boiled, a práve v týchto dňoch jej vychádza kniha DYM – V tomto meste sa tak dobre túži po iných.
Palo Čejka - Palo je výtvarník, venuje sa autorskej grafike hlavne linorytu a drevorezu, ale aj rôznym experimentom tlače z výšky. Vyštudoval grafický dizajn, občas je aj hudobníkom, moderátorom či slam poetrystom.
Maruša Michalová - Maruška pracuje v Edurome, trošku v Lige za ľudské práva a trošku v lektorskej organizácií s Natalkou Kušnierikovou.
 
MÚČNE OZDOBY S ERIKOU REMENCOVOU
Workshop nadväzuje na dielo umelkyne Eriky Remencovej Minimum, ktoré bolo súčasťou výstavy Straty a nálezy. Budeme tvoriť z materiálu, ktorý je dostupný v každej domácnosti, hmoty z múky, soli a vody. Vyskúšame si miesenie hmoty, modelovanie jednoduchými technikami a vytvoríme objekty a ozdoby vhodné nielen na sviatočné obdobia.
* Program je vhodný pre rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov.
 
ZO STARÉHO NIEČO NOVÉ - workshop
Dajme spolu nový dych a krásu starému papieru. Na tvorivých aktivitách v Schaubmarovom mlyne sa spotrebuje veľa rôzneho papiera, ktorý na sebe nesie kresbu. Využite s nami tieto kúsky a pospájajte ich podľa toho ako sa to vám páči do vianočného priania, ktoré si môžeme dotvoriť aj otláčaním prírodnín a dokresľovaním vlastných obrázkov, vzorov a vianočných prianí.
* Program je vhodný pre rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov.
 
AD UNA CORDA
Ad Una Corda je pezinský spevácky zbor s medzinárodným renomé a skúsenosťami s vystúpeniami v rôznych kútoch sveta, ako aj na významných domácich prehliadkach. Prinesú do mlyna vianočné piesne a piesne zo svojho sviatočného repeortoáru.
 
PEČENIE SADELNÍKOV S BEÁTKOU
Naša pani Beatka, s ktorou sme už na mlynských podujatiach všeličo vykuchtili, predvedie umenie tradičného pečenia sadelníkov - sviatočného vrstveného zákusku, pečiva, ktorý si spolu krok po kroku vyrobíme.

Kontakt na usporiadateľa

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...