18. mája 2024
(15:00 - 19:00)

Mužský a ženský svet podľa C. G. Junga / Košice

Mlynská 183/2, 040 01 Košice, Slovakia
Vstupné:
25 € / osoba
Zakúpiť vstupenku
DOD skončilo
15:00 - 19:00

Pozývame Vás na víkendový seminár venovaný mužským a ženským archetypom Carla Gustava Junga a ich prínosu pre sebapoznávanie a rozvoj osobnosti.

Seminár sa bude venovať týmto témam:

  • Mužský a ženský svet v poňatí jungovskej psychológie.
  • Muž a žena v symboloch klasických kultúr.
  • Pojmy animus a anima.
  • Dualita, vzájomné dopĺňanie sa a hľadanie harmónie.
  • Typológia osobnosti vo svetle mužských a ženských archetypov.

 

Carl Gustav Jung, švajčiarsky psychiater, analytický psychológ, psychoterapeut, vedec a filozof bol jednou z najvýznamnejších osobností 20. storočia. Spája sa s ním pojem „analytická psychológia“, ktorá znamenala prevrat v náuke o ľudskej psychike. Jeho meno je známe nielen v oblasti psychiatrie a psychológie, ale vzhľadom na jeho komplexné zameranie preniklo do mnohých iných oblastí. Uviedol štúdium psychiky do súvislosti s filozofiou, mytológiou, náboženstvom, teológiou, históriou, biológiou a fyzikou. Jeho dielo je návodom na to, čo môžeme v živote uskutočniť, aby náš psychický stav bol harmonický, vedeli sme úspešne prejsť jednotlivými životnými etapami, vysporiadať sa s problémami a nájsť hlboký zmysel nášho života.

V rámci seminára sa zoznámime predovšetkým s Jungovou teóriou mužských a ženských archetypov. Pozrieme sa na základné charakteristiky psychiky muža a ženy, predstavíme si 4 archetypy ženy a  7 archetypov muža a prostredníctvom typológie skúsime potenciály archetypov odhaliť v sebe samých, aby sme získali príležitosť ich vedome spracovať a rozvinúť sa tak na zrelšiu osobnosť.

„Stretnutie dvoch osobností je ako zmiešanie dvoch rôznych chemických látok; ak vôbec dôjde k spojeniu, sú obe premenené.“ C. G. Jung

Prednášať bude vedúca pobočky Košice, p. Mária Mihálová, dlhoročná lektorka Novej Akropolis, ktorá absolvovala program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Špecializuje sa na starovekú a renesančnú filozofiu, filozofické a psychologické témy naprieč celými dejinami v rámci porovnávacieho štúdia. Vedie kurzy a prednášky okrem iného v oblastiach filozofie, etiky, psychológie, rétoriky, umenia a starovekých kultúr.

Dĺžka trvania: 4 hodiny s dvoma prestávkami a malým občerstvením.

Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.

Vstupné na podujatie: základné 25 €, študenti a seniori 20 €. 

Prihlásiť sa je možné do piatka 17.5.2024 vrátane prostredníctvom platformy Inviton alebo e-mailom na kosice@akropolis.sk.

V prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením cez Inviton alebo platbou nás prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.

Kontakt: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice, mobil 0911 021 980, kosice@akropolis.sk

Kontakt na usporiadateľa

Meno: Nová Akropolis, o.z.
Tel. číslo: 0911 021 980
Adresa: Mlynská 2, Košice

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...