8. apríla 2024
(12:00 - 18:00)

Jarný zber pre Kolo v Lamači

Malokarpatské námestie, 841 03 Bratislava-Lamač, Slovensko
DOD skončilo
12:00 - 18:00
📍Zber predmetov, ktoré skončia v mestskom re-use centre KOLO, sa uskutoční aj v našej mestskej časti. Stan s dodávkou nájdete v pondelok 8. apríla od 12:00 do 18:00 na parkovisku pri pošte na Malokarpatskom námestí.
📍Chceli by sme vás však poprosiť, aby ste nábytok z kapacitných dôvodov nenosili na zberné miesta, ale priamo do KOLO v Ružinove na Pestovateľskú 13. KOLO v Karlovej Vsinábytok taktiež neprijíma.
📍Ak sa vám nahromadilo množstvo nepotrebných, no zachovalých predmetov, prípadne chcete odovzdať veľké kusy nábytku a nemáte možnosť prepravy, využite službu KOLO. Spoločnosť OLO Poskytujeme ju v rámci Bratislavy a objednáte si ju jednoducho, odoslaním tohto formuláru.
📍Použiteľné predmety nám môžete počas otváracích hodín nosiť stále aj priamo do KOLO V Ružinove ale aj na zberné miesto KOLO v Karlovej Vsi. Všetky informácie nájdete na www.olo.sk/kolo
📍Druhy predmetov, ktoré KOLO prijíma
✅nečalúnený nábytok (nie nábytkové zostavy) ako stoly, stoličky, komody, poličky, rámy postelí (nie matrace), záhradný nábytok, knižnice, nočné stolíky, nábytok pre deti, atď.
záhradný nábytok ako plastové stoly, stoličky, ratanové kreslá, slnečníky, atď.
✅knihy, časopisy, CD a DVD
✅spoločenské hry a hračky ako autíčka, autodráhy bábiky, figúrky,
✅lopty, drevené hračky, skladačky, atď.
✅detský sortiment ako kočíky, autosedačky, detské hojdačky, bazény, chodúľky, ohrady, sedačky na bicykel, nosiče, atď.
✅kuchynské potreby (nie elektronické) ako taniere, poháre, príbor, džbány, misy, hrnce, panvice, strúhadlá, iné ako drevené náradie (kovové či plastové naberačky, metličky, liatinové platne), sklenené či plastové dózy na skladovanie potravín (s viečkami/vrchnákmi), SodaStream, Koťogo kávovar, atď.
✅domáce a záhradkárske potreby (nie elektronické) ako skrutkovače, kladivá, vedrá, lopaty, lopatky, hrable, hrabličky, atď.
kancelárske a školské potreby ako školské tašky, kompletné sady farbičiek či fixiek, prázdne zošity, farby, štetce, peračníky, vrecká na prezuvky, atď.
✅chovateľské potreby ako prepravky na prevoz zvierat, koterce (bez matracov a čalúnenia), vôdzky, obojky, búdy, klietky, akváriá, atď.
✅športové potreby ako zjazdárske lyže, bežky, topánky na bežky, lyžiarky, korčule (inline, kolieskové, na ľad,…), tenisové a bedmintonové rakety, sánky, boby, lopty, nafukovačky, činky, prilby na rôzne športy, atď.
✅bicykle, kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.
hudobné nástroje (nie elektronické) ako strunové nástroje (gitary, ukulele,…), strunové nástroje, dychové nástroje, stojany, obaly na nástroje, atď.
✅svietidlá, ktoré idú do zástrčky
📍Predmety určené na opätovné použitie musia byť čisté, zachovalé, funkčné a kompletné.
📍Druhy predmetov, ktoré KOLO neprijíma, z hygienických, bezpečnostných a kapacitných dôvodov
❌oblečenie a obuv
❌čalúnený nábytok a nábytkové zostavy
❌posteľné matrace, paplóny a deky
❌elektrické a elektronické zariadenia
❌drevené kuchynské vybavenie ako varechy, dosky na krájanie atď.
❌zaváraninové poháre, fľaše na pitie, nádoby na prepravu a skladovanie potravín
❌farby, čistiace prostriedky a chemikálie
❌kozmetika
❌veci, ktoré spĺňajú svoju funkčnosť len ako súčasť celku ako napríklad kľučky na dvere, vodovodné batérie, súčiastky, náhradné diely atď.
❌svietidlá s odhalenými káblami a bez elektrickej šnúry, ako napríklad lustre
📍Cieľom KOLO je minimalizovať vznik odpadu, podporiť cirkulárnu ekonomiku v Bratislave a vytvoriť osvetovo-kreatívny priestor pre všetkých, ktorým záleží na životnom prostredí.

Kontakt na usporiadateľa

Email: fb@lamac.sk
Adresa: Malokarpatské Námestie v Lamači

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...