20. januára 2024
(10:00 - 14:00)

Novoročná mulčovačka

Malokarpatské námestie 1, 841 03 Bratislava-Lamač, Slovensko
DOD skončilo
10:00 - 14:00
Ako sa rozlúčiť s vianočným stromčekom? Rozlúčky nikdy nie sú jednoduché. Ale keď viete, že sa z odzdobených stromčekov stane niečo užitočné, napríklad, taký užitočný mulč, rozlúčku vám to určite uľahčí.
⚡⚡🌲⚙️ Tak príďte aj s deťmi na úplne prvú Novoročnú mulčovačku ⚙️🌲⚡⚡
Zmulčujeme tu spolu až 300 bratislavských vianočných stromčekov a radi zmulčujeme aj ten váš. Môžete prísť so stromčekom, ale pokojne aj bez stromčeka (na mulčovanie budeme mať k dispozícii stromčeky z okolitých ohrádok) a domov si odnesiete čerstvučký mulč z bratislavských vianočných stromčekov, ktorý si môžete dať k stromom, kríkom či záhonom.
🗓️ 20. januára od 10:00 do 14:00
📍 Lamač Podháj https://www.google.com/.../data=!3m1!4b1!4m4!3m3!8m2!3d48...
Čo vás čaká na prvej Novoročnej mulčovačke?
⚙️ Mulčovačka v akcii - spolu s deťmi na vlastné oči uvidíte, ako sa v stroji stromčeky menia na užitočný mulč. Hovorí sa, že tento pohľad je priam hypnotizujúci! Bzzzzzzzzzzzrm (zvuk mulčovačky) vás zas dostane do zenu.
🚚 Ozajstné smetiarske auto - či už ste veľké alebo malé dieťa, splňte si svoj sen a nasadnite do pravého smetiarskeho auta.
✨ Kopy a kopy povianočného mulču, ktorý si budete môcť vziať domov, do záhradky, k svojim stromom, kríkom, kvetinám.
🍫 Horúca čokoláda a káva v dobrej spoločnosti.
Na čo je taký mulč vlastne dobrý?
Mulč z ihličnanov slúži na mulčovanie záhonov, zamedzuje rastu burín a podporuje tvorbu humusu. Mulč navyše udržiava dostatočnú vlhkosť, čím znižuje potrebu zalievania. A môžete ho použiť napríklad k ihličnanom, okrasným drevinám, trvalkám alebo pre popínavé rastliny, ktorým vyhovuje kyslé prostredie. Sú to napríklad azalky, rododendrony, vresy, vresovce ako aj veľká časť ihličnanov a iných prevažne stálozelených listnatých kríkov.
ℹ️ A len na pripomenutie: Čo s vianočnými stromčekmi, keď sa skončia sviatky? Šup s nimi do ohrádky (prípadne ten svoj doneste priamo na Novoročnú mulčovačku)! Už tradične sme pre vás aj tento rok pripravili ohrádky, do ktorých môžete svoje živé odzdobené stromčeky po Vianociach odložiť. Väčšinu týchto stromčekov aj tento rok v spolupráci s partnermi premeníme na knižnice, z ktorých časť sa vráti späť mestu a bude slúžiť v centrách voľného času, základných umeleckých školách či rodinách s jedným rodičom. A menšiu časť zo stromčekov sme sa tento rok rozhodli využiť aj na mulč, ktorý Bratislavčanky a Bratislavčania budú môcť využiť vo svojich záhradkách. Kruh stromčekov sa tak uzavrie https://bit.ly/stromcekovy_circle_of_life 🙂
Po celej Bratislave je týchto ohrádok až 700 a všetky nájdete na tejto mape 👉 https://www.olo.sk/stromceky
Upozorňujeme návštevníčky a návštevníkov, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti Hlavného mesta.

Kontakt na usporiadateľa

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...