22. apríla 2024
(18:00 - 20:00)

Online workshop: Ako spraviť svoj deň ekologickejším

DOD skončilo
18:00 - 20:00

Je už mnohoročnou tradíciou pripomínať si 22. apríla Svetový deň zeme a potrebu chrániť a starať sa o planétu, ktorá je naším domovom. Nová Akropolis Slovensko Vás pri tejto príležitosti pozýva na viacero podujatí počas dní 22.4. – 25.4.2024. Na jednotlivé podujatia sa môžete prihlásiť podľa pokynov uvedených pri každom podujatí. Podrobnosti nájdete na www.akropolis.sk.

Tešíme sa na Vašu účasť, priatelia, a na to, že spoločným úsilím prispejeme k tomu, aby sa našej zemi ľahšie dýchalo.

„Príroda je jediná kniha, ktorá na všetkých stránkach ponúka zaujímavý obsah.“ (Johann Wolfgang von Goethe)

 

Workshop: Ako spraviť svoj deň ekologickejším

Počas workshopu sa spoločne zameriame na to, čo znamená „žiť ekologicky“ a si dáme aj konkrétnych zopár tipov a rád pre každodenný život.

Workshop bude zameraný na nasledovné témy:

  • Žiť ekologicky = ekologicky myslieť a konať.
  • Ekológia v každodenných maličkostiach a rozhodnutiach.
  • Od rána až do noci - tipy a rady v konkrétnych situáciách.

Spoločne sa zamyslíme nad tým, ako môže každý z nás prispieť k lepšiemu zdraviu našej planéty. Tajomstvo úspechu spočíva v našich malých každodenných rozhodnutiach, a preto sa pozrieme na to, ako konkrétne môžeme urobiť svoj deň aspoň o kúsok ekologickejším.

Od ranného vstávania až po nočný odpočinok máme príležitosť zmeniť niektoré naše návyky a nahradiť ich inými, ktoré priaznivo ovplyvnia naše životné prostredie a život v ňom.

Čo môžem urobiť inak? Čo by som mohol zmeniť, aby som bol šetrnejší k našej planéte a rozumnejšie využíval jej prirodzené bohatstvo? Čo môžem urobiť pre to, aby som naprával škody, ktoré sme spôsobili našej prírode?... spoločne budeme hľadať odpovede na tieto otázky.

„Sme časťou zeme a ona je súčasne časťou nás. Voňavé kvety sú naše sestry, zvieratá v lese, kôň, veľký orol, našimi bratmi. Skaly, vlhké lúky, teplé konské telá a ľudia, všetci patríme do jednej rodiny.“ (múdrosti indiánov)

Trvanie: približne 2 hodiny.

Prihlasovanie je možné do začiatku podujatia tu: PRIHLÁSENIE. Po prihlásení Vám zašleme e-mailom link na pripojenie (skontrolujte si spam).

Workshop je zdarma (s možnosťou dobrovoľného príspevku) a uskutoční sa online prostredníctvom aplikácie ZOOM.

Jednoduché návody na inštaláciu a použitie aplikácie Zoom nájdete tu a použitie aplikácie si môžete vyskúšať vopred. Pre pripojenie sa na prednášku sú potrebné: pripojenie na internet, web kamera a reproduktory alebo slúchadlá.

Kontakt na usporiadateľa

Meno: Nová Akropolis, o.z.
Tel. číslo: 0904 403 791
Adresa: Osadná 15, Bratislava

Sociálne siete