29. septembra 2023
(od 19:00 do 1. októbra 2023 22:00)

Biela Noc Bratislava / 29.9. - 1.10. 2023

Hlavné námestie 501/1, 811 01 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko
DOD skončilo
19:00 - 22:00

Najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku.

Biela noc je prestížny medzinárodný projekt, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané alebo významné miesta európskych metropol.

Podujatie vzniklo v roku 2002 v Paríži a v roku 2013 ho navštívilo už viac ako dva a pol milióna ľudí. Z Paríža sa rýchlo rozšírilo do ďalších krajín, vrátane miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad, ale aj Košice a Bratislava.

Na Slovensku mala Biela noc premiéru v Košiciach a po piatich úspešných ročníkoch na východnom Slovensku sa rozšírila do hlavného mesta spájajúc východ a západ krajiny súčasným umením.

 

Ciele Bielej noci

podporovať a šíriť súčasné formy umenia

podnietiť záujem širokej verejnosti o súčasné umenie

podporiť tvorbu domácich a zahraničných umelcov a vznik nových kvalitných umeleckých diel

priniesť do Košíc a Bratislavy svetovú umeleckú špičku

podporiť kultúrny turizmus mesta

podporiť rozvoj kreatívneho priemyslu v meste

zviditeľniť netradičné, nepoznané, ale aj významné miesta Košíc a Bratislavy

spojiť prostredníctvom umenia Košice a Bratislavu so svetovými metropolami, ktoré sú nositeľmi tejto prestížnej značky WHITE NIGHT

edukovať publikum každej vekovej kategórie

šíriť interpretáciu umenia pre detského diváka

podporiť rozvoj dobrovoľníctva a kultúrnej mediácie

podporiť participačné umelecké a sociálne projekty pre sociálne alebo zdravotne znevýhodnené skupiny ľudí

 
 

Priebeh Bielej noci

Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov, ktorá trvá od západu až do východu slnka. Počas jedného výnimočného víkendu sa noc stáva dňom a ulice nočného mesta sa zaplnia ľuďmi a umením. Každý návštevník dostane umeleckú mapku, ktorá ho bude sprevádzať rôznymi umeleckými zastávkami: vizuálne atraktívnymi inštaláciami, koncertmi, filmami, rozličnými divadelnými predstaveniami, tancom, literatúrou, performance… Pestrá ponuka rozličných umeleckých žánrov zaručí každému spoznať najnovšie trendy v rozličných umeleckých disciplínach. Popri umení návštevníci objavia zaujímavé priestory, ktoré výnimočne prichýlia súčasné formy umenia ako napríklad nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, metrá, plavárne, nákupné centrá, parkoviská, súkromné priestory a rôzne ľuďom bežne neprístupné miesta.

 

Program tu:

Program - Bratislava 2023 | Biela noc

Mapa tu:

Biela noc | Medzinárodný festival súčasného umenia | Biela noc

Aj tento rok sme pre vás pripravili update festivalovej appky Biela noc, ktorá vám ponúkne mapu, kde si môžete naplánovať, ktoré diela chcete navštíviť, budete informovaní o všetkých zmenách prostredníctvom notifikácií a nezabudneme vám pripomenúť zaujímavé vystúpenia či premietania.

🟦 Appku pre Android stiahnete tu: https://cutt.ly/IwvTbWJi
🔵 Pre Iphone tu: https://cutt.ly/8wvTbATt

 

Kontakt na usporiadateľa

Adresa: Bratislava Staré mesto

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...