6. júna 2024
(18:00 - 20:00)

Čarovný večer s hudbou - rozprávanie o klasickej hudbe s ukážkami / Banská Bystrica

Dolná 180/47, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia
Vstupné:
5 € / osoba
Zakúpiť vstupenku
DOD skončilo
18:00 - 20:00

Pozývame Vás na príjemný večer s klasickou hudbou, ktorý bude kombináciou rozprávania a počúvania vybraných ukážok z diel veľkých skladateľov. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Novej Akropolis s názvom „Cez rozmanitosť k jednote“.

Čo Vás v tento večer čaká:

  • O sile umenia a vplyve hudby na ľudskú psychiku.
  • Od baroka po modernu - prehľad hudobných štýlov.
  • Náhľad do života vybraných skladateľov.
  • Započúvame sa do diel významných skladateľov klasiky.

 

Stáva sa, že máme pojem „klasická hudba“ spojený s pojmom „vážna hudba“ a evokuje to vážnosť a serióznosť. Avšak klasická hudba má mnoho tvárí – môže byť radostná aj melancholická, hravá i hlboká, povznášajúca alebo nás podnecuje k rozjímaniu... V každom prípade prenáša krásu, ktorá hýbe dušou poslucháča.

V tento večer sa ponoríme do krásy klasickej hudby naprieč históriou – od baroka až po modernu. Porozprávame sa o význame hudobného umenia, o význame rytmu a harmónie v každodennom živote a o očistnom pôsobení hudby na ľudskú psychiku. Popri tom sa započúvame do diel veľkých skladateľov a necháme sa unášať na tónoch inšpiratívnej klasickej hudby.

„Umelec má tvoriť len slobodne, povolávať len ducha a byť pánom nad hmotou; len za takých podmienok sa uskutočnia pravé diela umelecké.“ Ludwig van Beethoven

Prednášať bude vedúca pobočky Košice (ako hosť), p. Mária Mihálová, dlhoročná lektorka Novej Akropolis, ktorá absolvovala program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Špecializuje sa na starovekú a renesančnú filozofiu, filozofické a psychologické témy naprieč celými dejinami v rámci porovnávacieho štúdia. Vedie kurzy a prednášky okrem iného v oblastiach filozofie, etiky, psychológie, rétoriky, umenia a starovekých kultúr.

Dĺžka trvania: 2 hodiny s 1 prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.

Vstupné: základné 5 €, študenti a seniori 4 €. Vstupenka je platná po zrealizovaní úhrady.

Prihlásiť sa je možné do štvrtka 6.6.2024 do 14:00 prostredníctvom platformy Inviton (platba prevodom možná do 3 pracovných dní do začiatku podujatia) alebo e-mailom na bb@akropolis.sk.

Miesto konania a kontakt: Nová Akropolis, Dolná 47, Banská Bystrica, 0948 143 906, bb@akropolis.sk

Kontakt na usporiadateľa

Meno: Nová Akropolis, o.z.
Tel. číslo: 0948 143 906
Adresa: Dolná 47, Banská Bystrica

Sociálne siete

Lokalita

Objavte presnú lokalitu na mape!

Načítavam...